TONYA
TONYA'YI YASA BOĞDU
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 15:08 Bu haber 4659 kez okundu
 
- Haberi

ALEVLER İÇİNDE KALDI

Türkiye ve Hırvatistan arasındaki cenaze krizi çözüldü… Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de meydana gelen tır kazasında Vakfıkebirli Nizamettin Mirvan (45) alevler içinde kalarak feci şekilde can vermişti. Edinilen bilgiye göre, olay 10 Eylül’de meydana geldi. Tırın patlayan lastiğini değiştirmek için aracından inen Mirvan, o sırada patlayıcı malzeme taşıyan başka bir tırın kendisine çarpması sonucu alevler içinde kaldı ve yanarak can verdi.

ACILI AİLE, CORA’YA ULAŞTI

Olayın ardından ailesi Hırvatistan’dan cenazeyi talep ederken, Hırvat hükümeti işi ağırdan aldı. Yapılan DNA eşleştirme ve tüm adli işlemlere rağmen cenaze acılı aileye uzunca bir süre teslim edilmedi. Vefat haberiyle yıkılan ve cenaze işlemlerinin uzamasıyla da perişan olan Mirvan’ın acılı ailesi, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya ulaşarak durumu anlattı.

HIRVATİSTAN’A NOTA VERİLDİ

Olayı öğrenen Milletvekili Cora ardından hemen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ardında bakan beyin yönlendirmesi ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a durumu izah etti. Cora ve Kıran’ın girişimleri ile Dışişleri Bakanlığı’ndan Hırvatistan’a cenazenin teslim edilmesi için nota verildi. Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan’ın da yakından takip ettiği olayda, kriz en kısa süre içerisinde çözüldü.  Verilen nota ile işlemler hızlandırılırken, cenaze bugün Türkiye’ye geldi ve Vakfıkebir Köprücek köyünde defnedildi.

AİLE CORA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan Mirvan ailesi Milletvekili Salih Cora’ya teşekkür etti. Acılı aile, “Allah Sayın Milletvekilimizden razı olsun. Onun girişimleri sayesinde bugün cenazemize kavuştuk. DNA eşleştirme işlemlerine rağmen cenazemizi bize teslim etmediler. Sayın Vekilimize bir kez daha teşekkür ederiz. Sayın bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran Bey büyükelçimiz ve Salih Cora vekilimiz olmasaydı belki hâlâ cenazemizin bize teslim edilmesi için bekliyor olacaktık. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı